Leírás
Már csak az idősebbek emlékezhetnek rá, hogy nem is egészen fél évszázada még szolgált testőrség, éspedig királyi testőrség Magyarországon.
E régmúlt korok nemesi hagyományait őrző testületnek majd negyedszázados életét mutatja be Bangha Ernő testőr őrnagy, aki a testőrség történetének legizgalmasabb utolsó hat esztendejét élte meg ott, s elbeszéli mindazt, amiről hallott, s amit maga tapasztalt.
A fordulatos eseménykrónikán túl bepillantást kapunk ennek a Vár elzártságában élő elit alakulatnak a mindennapjaiba is: a szolgálat, a társas érintkezés, a szórakozások, az ünnepségek ezernyi részletébe. Még a keleti frontra is elvisz bennünket a szerző, aki testőreivel ott harcolt a Donnál zászló-aljparancsnokként. Hiteles és pontos be-számolót olvashatunk ifj. Horthy Miklós elrablásáról, valamint a németekkel vívott várbeli tűzharcról (1944. okt. 16.).
A testőrtisztek pályafutását fényképes tiszti névkönyv mutatja be, az altiszti állo-mányt névsorok és tablók szemléltetik. Képet kapunk a kormányzó Katonai Irodájának működéséről is, és végigkísérhetjük a főnökök, főnökhelyettesek és szárnysegédek olykor ugyancsak mozgalmas pályáját.
A sok tekintetben forrásértékű emlékiratot mintegy száz egykorú fénykép gazdagítja, sok érdekes eseményt, jelenetet örökítve meg.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.